איך להרגיל כלב לתינוק חדש

תוכן עניינים

איך להרגיל כלב לתינוק חדש לפני שאתם מגיעים עם התינוק החדש הביתה?

כאשר אתם מביאים תינוק חדש הביתה, הכלב שלכם יצטרך להתמודד עם מראות, צלילים וריחות חדשים. הוא עשוי לחוש בכמה דברים שונים במיוחד עבורו, ואפילו חדשים עבורנו, בעיקר אם לא היו לו הזדמנויות לבלות עם ילדים ולהיות בסביבת תינוקות כאשר הוא היה גור צעיר בשלבי החשיפה שלו.

מעבר לריחות, הצלילים והדברים החדשים, גם שגרת היומיום שלכם ושל הכלב שלכם, עתידה להשתנות באופן דרסטי, כך שגם לוח הזמנים של הכלב שלכם משתנה בהתאם לכך. ומכורח הנסיבות, הוא יזכה ויקבל פחות מזמנכם הפנוי (אם יהיה לכם) ומתשומת הלב שלכם, ממה שהוא רגיל אליה עד כה.

זו עשויה להיות תקופה קשה עבורו ועבורכם, או שהכל יעבור בקלות רבה אם רק תדעו איך להרגיל כלב לתינוק חדש ולשינויים שעתידים להגיע בעתיד הקרוב, או הרחוק. תלוי מתי תתחילו בהרגלה לשינויים, לסדר היום החדש, ולתינוק או התינוקת שעתידים להגיע בהמשך.

כדי שהדברים יעברו בצורה חלקה, ככל הניתן, עבור כולם, חשוב להקדיש זמן כדי להכין את הכלב שלכם לקראת הגעת בן / בת המשפחה החדש/ה. בחודשים שלפני בוא התינוק, תעסקו הרבה בשאלה איך להרגיל כלב לתינוק חדש. ולכן, ריכזנו עבורכם מספר נקודות שתבהרנה לכם איך להרגיל כלב לתינוק חדש.

איך להרגיל כלב לתינוק חדש

ראשית, נתחיל מכמה דברים חשובים –

 • שלבי למידה – למדו את הכלב שלכם את המיומנויות שהוא יזדקק להן בכדי ליצור אינטראקציה בטוחה עם בן / בת המשפחה החדש/ה.

 • פקודות בסיס – אם הכלב שלכם לא יודע פקודות בסיסיות, זה בדיוק הזמן להתחיל.

 • תקשורת בריאה עם הכלב – חדדו את פקודות הבסיס עד לרמת משמעת ללא חטיפים, אלא רק חיזוקים קוליים. אתם תגלו מהר מאוד, שאין לכם ידיים פנויות כמעט אף פעם.

 • הרגלה לסדר יום חדש – התחילו להרגיל את הכלב לשעות יציאה שונות, אפילו שעות שונות.

 • עגלת תינוקות – למדו את הכלב שלכם ללכת לצד עגלת תינוק, עוד לפני הגעת התינוק החדש.

 • הליכה איטית ורציפה – למדו את הכלב שלכם ללכת לאט בטיולים, וללא עצירות. דבר זה יסייע לכם להוציא את הכלב להרבה טיולים במהלך היום, אם התנהגות זו תקל עליכם.

 • שינוי הרגלים בבית – הרגילו את הכלב לרבוץ במקום קבוע, ולא ברחבי הבית כולו.

 • עליה על מיטות/ספות – אם הכלב שלכם נוהג לרבוץ על המיטה שלכם או הסלון, מעאן הדברים משתנים. הרגילו אותו לרבוץ ולשכב במיטה שלו בלבד.

 • נביחות וקבלת אורחים – בתקופה הקרובה תקבלו הרבה אורחים אליכם הביתה. למדו את הכלב שלכם כיצד מקבלים אורחים באופן מנומס ונעים.

בסופו של דבר, התשובה לשאלה איך להרגיל כלב לתינוק חדש היא פשוטה מאוד.

אתם מחליטים מה עושים, ומה יהיה. חשבו קדימה ואמרו לעצכם, אילו התנהגויות פשוטות הכלב עושה היום, שיכולים להפריע או להקשות בהמשך. במידה ויש כאלו, למדו את הכלב התנהגויות אחרות בעזרת חטיפים, צ'ופרים וחיזוקים חיוביים, ובכך תוכלו ללמד התנהגות חלופית ממה שנהוג היום.

תכננו מראש את ההרגלה לתינוק החדש

הכלב שלכם ייהנה מכל עבודה עימו שתוכלו לבצע לפני לידת התינוק.

לימוד הכלב שלכם מספר פקודות בסיס, ובניית תקשורת ומשמעת בסיסיות, בהחלט יסייע ויעזור לכם לשלוט ולנהל את התנהגותו כשהתינוק יגיע, או כשיגיעו האורחים הנלהבים שרוצים לפגוש את הדייר החדש שהגיע לבית.

מהרגע שאתם בהריון, ולפני הגעת התינוק, הרגילו את הכלב שלכם בהדרגה לחוויות, למראות, לקולות, ולריחות חדשים שבהם הוא עתיד להיתקל. כשתביאו את התינוק הביתה, קשרו את הדברים החדשים הללו לתגמולים חיוביים. זה יעזור לכלב שלכם ללמוד לאהוב את החיים עם התינוק.

אפילו לטייל עם הכלב בסביבת גני ילדים, גני שעשועים, ולאפשר לילדים מתוקים (באישור ההורים וניהול שלכם הבעלים) לתת לכלכם צ'ופר טעים, ואפילו ליטוף, יסייעו בהחלט בהרגלה לילדים, לתינוק החדש, ולחיים שמשתנים בקרוב.

שלושה עד ארבעה חודשים לפני הגעת התינוק, הציפו את השינויים שתבצעו בשגרת היומיום של הכלב שלכם, והתחילו לבצע את השינויים הללו באופן הדרגתי. טיולים איטיים יותר (כי יש תינוק ישן בעגלה). ישיבה בפארק או על ספסל ציבורי, כשהכלב לצידכם רגוע, ואינו נובח או מושך ברצועה לעבר גירויים שונים. הרגילו את כלבכם גם לטיולים קצרים יותר, או אפילו להעדר טיולים וזמן שהות והתאפקות ארוך יותר בבית.

איך להרגיל כלב לתינוק חדש אנחנו ממשיכים.

למדו את הכלב שלכם פקודות ומיומנויות חדשות וחשובות

שליטה מילולית טובה בכלב שלכם, יכולה לעזור בכל הנוגע לג'גלינג שתצטרכו לעשות בין הצרכים של הכלב, לבין הטיפול בתינוק. הכישורים הבאים חשובים במיוחד.

פקודות בסיסיות חשובות ונחוצות –

 • שב הישאר – הישארות במקום כלשהו, המתנה בישיבה ליד דלת הבית טרם יציאה לטיול – מיומנויות כאלו אצל הכלב שלכם, יכולות לעזור לכם ולכלב שלכם ללמוד לשלוט בדחפים שלו, והן תועלנה במצבים רבים. לדוגמה, תוכלו ללמד את הכלב שלכם לשכב ולהישאר במצב זה בכל פעם שאתם יושבים בכיסא ההנקה.

תוכלו לבקש מהכלב שלכם, שישכב בארצה וישאר במקומו בזמן ישיבה על ספסל ציבורי, או אפילו בפארק על הדשא. כהורים, אתם תזכו לחופשת לידה נעימה עם התינוק החדש, ומהר מאוד אתם תגלו כמה נחמד זה לבלות מחוץ לבית עם התינוק החדש. למדו את הכלב שלכם פקודות ומיומנויות בסיסיות, בכדי שגם הוא יוכל להנות מהזמן הזה יחד אתכם.

לחצו כאן למעבר לסרטון הדרכה כיצד ללמד את הפקודה "הישאר"

 • פקודת עזוב ופקודת למקום – שתי פקודות אלו יכולות לעזור לכם ללמד את הכלב שלכם שלא לגעת בדברים של התינוק, ולעזוב אותם, במקרה שלקח אותם.

באותו הרגע שאומרים לכלב לעזוב משהו שלקח בטעות, צריכים לתת אלטרנטיבה אחרת למצב, אחרת הכלב יחליט בעצמו מה לעשות הלאה. במקרה כזה, למדו את כלבכם את הפקודה למקום, כך שתוכלו להשתמש בה בעת הצורך. במקרה כזה, נוכל לומר לכלב שתפס צעצוע של הכלב "רקסי, עזוב, למקום" ובכך לסיים את הנושא.

אם בטעות הכלב עלה על משטח הפעילות של התינוק, ואינכם מרוצים מהתנהגות זו, גם כאן ניתן לומר לכלב "רקסי, למקום" ובכך לסיים את הנושא, ללא כעס, ללא צעקות, ומבלי שהכלב יחוש תחושות אשמה כלשהם.

 • לקבל את פניהם של אנשים בנימוס – כלב שקופץ עליכם יכול להיות מעצבן במקרה הטוב – ומסוכן במקרה הרע יותר – כשאתם מחזיקים את התינוק. אותו  דבר גם לגבי האוחרים שלכם. למדו את הכלב לשבת בסבלנות, או לחכות במקומו בסבלנות. במקרה שכזה, ההתנהגות בטובה והחיובית תתוגמל בפרס טעים, או חיזוק וואקלי/קולי מצדכם הבעלים.

 • לך למקום / לכלוב – אם אתם מאלפים את הכלב שלכם, שליחת הכלב למקום או לכלוב הטיסה תאפשר לכם לדעת שהוא נמצא במקום בטוח כשאתם לא יכולים לפקח עליו, ויהיה לו מקום נעים משלו ללכת ולהירגע בו כשהעניינים מתחילים להיות גועשים יותר בזמן שהתניוק בוכה, או שהבית עמוס באורחים..

 • "בוא" – מיותר להסביר למה "בוא!"? טוב, נסביר. בוא היא פקודה חיונית במסגרת הפקודות שהכלב שלכם מכיר. בוא בעצם מבקש מהכלב להגיע אלינו בצורה עדינה, רגועה, תוך שימת לב לסביבה. לא בריצה, לא בקפיצות, לא בצהלות אבל כן בשמחה רבה. הגעה רגועה אלינו, כשיש לנו תינוק על הידיים או חפצים שונים, היא חיונית וחשובה. בטח אם מבקשים את הפקודה בוא בתוך הבית.

פקודות מיוחדות

כשנשאלת השאלה איך להרגיל כלב לתינוק חדש התשובות הן רבות. בחלק מהמקרים, אנחנו גם שואלים למה צריך להרגיל את הכלב?

חלק מהאנשים מאוד ישמחו אם כלבם האהוב ידע לעשות כמה דברים חיונים, מעבר לרוגע בבית.

פקודות מיוחדות או משימות לכלב שלכם, ישאירו אותו בעניינים, ויאפשרו לו להיות חלק מלא ופעיל בזמן גידול התינוק וההתמודדות עם הדברים והשינויים החדשים בבית.

 • נגיעה עם האף בדברים שונים – נשמע די מיותר, או לא ברור, נכון? אז שהו שלא! נגיעה עם האף יכולה להוביל להמון דברים נחוצים וחשובים עבורכם. מהר מאוד תגלו, שאם הייתה לכם יד שלישית או עזרה חיצונית, הדברים היו קלים יותר. ללמד את הכלב לסגור ארונות, לסגור מגירות, לסגור את דלתות הבית ולעשות דברים נוספים בעזרת האף, ימצא כיעיל מאוד בזמ שהידיים שלכם תפוסות.

 • "לך" – ללמד את הכלב שלכם ללכת כשאתם מבקשים זאת ממנו, יאפשר לכם לשלוט בתנועותיו ובאינטראקציות שלו עם התינוק. לדוגמה, תוכלו להשתמש בפקודה זו כדי לומר לכלב שלכם להתרחק מהתינוק כשהוא זוחל לעברו, ונראה שהכלב חש שלא בנוח. עד כמה שזה נשמע אבסורדי, כלבים רבים אינם מבינים שההתרחקות מהתינוק היא אופציה!

אם הכלב ילמד שהוא יכול פשוט להתרחק מהתינוק כשהוא מעורר בו מתח, הכלב לעולם לא יחוש וירגיש ללא יכולת בריחה במצב מלחיץ – והוא לא יאלץ לבטא את הלחץ שלו על ידי נהמה או התנהגות אחרת לא רצויה.

הנה הדרך ללמד את הכלב שלכם את הפקודה החשובה הזו:

הראו לו חטיף, אמרו "לך" והשליכו את החטיף במרחק מכם. חזרו על הפעולה הזו מספר פעמים.

השלב הבא הוא הימנעות מהשלכת החטיף עד שהכלב מתחיל להתרחק. אמרו "לך" והזיזו את היד כאילו אתם זורקים את החטיף. כשהכלב שלכם נע לכיוון הנכון (אפילו אם הוא עושה רק צעד אחד), אמרו "כן!" (או "יופי!") ואז, מייד, זרקו את הפרס רחוק מכם, בכיוון שאליו הכלב התחיל לנוע.

לאחר מספר חזרות, נסו להמתין עד שהכלב יתרחק מספר צעדים לפני שאתם אומרים "כן!" (או "יופי!") וזרקו את החטיף.

הכנת הכלב לשינויים שיחולו באורח החיים בבית

כלבים רבים חווים קושי כאשר אורח חייהם משתנה באופן דרסטי. למרות שדברים ישתנו, בוודאות, עם הגעתו של התינוק החדש שלכם, תוכלו למזער את הלחץ של הכלב על ידי התרגלות הדרגתית לשינויים האלה מראש, וכמה שיותר זמן מראש. זה בדיוק הרעיון בהרגלה של כלב לתינוק חדש בבית.

תכננו ותרגלו שינויים בשגרה היומיום שלכם

אם אתם מסוגלים לחזות את הדרך שבה ישתנה לוח הזמנים שלכם כשהתינוק יגיע, התחילו במעבר איטי לכיוון לוח הזמנים החדש הזה ומוקדם ככל האפשר. למשל, אם אתם מתכננים לנמנם אחר הצהריים כשהתינוק ישן, התחילו לנמנם מידי פעם אחר הצהריים (זה יעשה לכם טוב בלי קשר). אם אתם מתכננים לטייל עם כלבכם בשעות שונות של היום, עברו בהדרגה לשגרת הטיולים החדשה, ואפילו תכננו עצירות במקומות לא רגילים, שבהמשך תעצרו בהם עם התינוק החדש ששוכב בעגלה.

החיים עם תינוק חדש עשויים להיות קדחתניים ולפעמים בלתי צפויים. תרגול מוקדם עשוי לעזור להכין את הכלב שלכם ללוח זמנים יומי שהוא פחות עקבי. נסו לשנות את הזמן שבו אתם מאכילים את הכלב. לדוגמה, אם הוא מקבל ארוחת בוקר כל בוקר בשעה 7:00, התחילו להאכיל אותו בזמנים אקראיים בין 6:00 בבוקר.ל-10:00 בבוקר.

לחילופין, תוכלו לדבוק בלוח הזמנים הקבוע של הכלב שלכם בעזרת כלי האכלה אוטומטי. למוצרים האלה יש טיימרים מובנים, כך שתוכלו להגדיר אותם לתת אוכל לכלב בשעות קבועות בכל יום, בין אם אתם בסביבה ובין אם לא. בכל מקרה, עדיף לכם תמיד להאכיל את הכלב בזמן עבודה אתכם, ותרגול פקודות משמעת בסיסיות, או חיזוק פקודות המשמעת הקיימות.

בדקו אפשרות להעזר בשירותיו של דוג-ווקר, שייקח על עצמו את האחריות להוציא את הכלב שלכם, לפחות בשבועות הראשונים לאחר הגעת התינוק. ראיינו דוג-ווקרים ובחרו אחד מהם כבר עכשיו, לפני הלידה. כדי לעזור לכלב שלכם להתרגל ולעזוב את הבית שלך בלעדיכם, דאגו שהדוג-ווקר שבחרתם יתחיל לקחת את הכלב לטיולים קצרים מידי פעם טרם הגעת התינוק הביתה. חשוב שהכלב שלכם, והדוג-ווקר יכירו מבעוד מועד, ובכך יוכלו לבסס את הקשר בניהם. בקשו מהדוג-ווקר לשמור על כללי התנהגות בטיול עם הכלב שלכם, כך שהדברים יישמרו גם בטיולים שהם לא אתכם, וגם לאחר מכן.

אם הכלב שלכם נהנה לשחק עם כלבים אחרים, שקלו לקחת אותו לפנסיון יום לכלבים (מעין "מעון יום" לכלבים) פעם או פעמיים בשבוע לאחר שהתינוק מגיע. בדקו את האופציה הזו כבר עכשיו, ותרגלו עם הכלב את הבילוי היומי בפנסיון כדי שיתרגל לפעילות החדשה הזו. לחילופין, תוכלו לבדוק את האופציה לקחת את הכלב לבתים של חברים או בני משפחה פעם או פעמיים בשבוע לקצת זמן איכות עם אנשים שהוא מכיר ואוהב. גם בביקורים האלה התחילו כבר עכשיו, לפני הלידה.

אם אתם באמת שאפתנים, תוכלו לתרגל את הקימות באמצע הלילה עם הכלב שלכם. למדו אותו להתמקם בשקט בחדר שבו אתם מתכננים להניק / להאכיל את התינוק. או בכלל, למדו אותו לגלות אדישות לזה שבכלל קמתם בלילה, על ידי הישארות של הכלב במקומו.

חלק מהדברים של איך להרגיל כלב לתינוק חדש הם קלים ליישום, וחלקם פחות, אך ככל שתתמידו יותר, כך יהיה קל יותר בהמשך.

שימת לב לכלב

כן, אנחנו יודעים שזה קשה, אבל עמדו בפיתוי לפנק את הכלב שלכם פחות בתשומת לב בשבועות שלפני תאריך הלידה המשוער של התינוק. זה רק יגרום לו לאכזבה גדולה יותר כשהתינוק יבוא ויתפוס את מרכז הבמה. כך שלהגיל את הכלב, ששימת הלב אליו יורדת ופוחתת, תעזור לו ותקל עליו בהמשך. גם אם אתם חושבים שזה לא יקרה, סמכו עלינו, זה קורה.

גבשו את הכללים החדשים

איך להרגיל כלב לתינוק חדש – עוד קצת ומסיימים.

כאשר התינוק יגיע הביתה, סביר להניח שחלק מהדברים שאתם מרשים לכלב שלכם לעשות היום, ישתנו מאוד בעתיד הקרוב. בעזרת הכנה מוקדמת לכלב דבר, יהיה לו קל יותר להסתגל לשינויים האלה אם תקבעו את הכללים החדשים ותרגילו אותו מראש אליהם.

אם אינכם רוצים שהכלב שלכם יעלה על הספות או על המיטה לאחר שהתינוק יגיע, הכניסו את ההגבלה הזו כבר עכשיו, ולמדו אותו אלטרנטיבה אחרת להתנהגות הזו.

אם אתם לא רוצים שהכלב שלכם יקפוץ עליכם כשאתם מחזיקים את התינוק החדש שלכם בידיים או יושבים איתו בספה או כורסאת הנקה, התחילו ללמד אותו לשמור את כל ארבע כפותיו על הרצפה, או לשהות במקומות לזמנים ממושכים יותר.

אם הכלב שלכם רגיל לישון איתכם במיטה ואתם רוצים שזה ישתנה עם הגעת התינוק, ספקו לו מיטת כלבים נוחה שבו הוא יוכל להשתמש במקום, או אפילו העזרו בכלוב אילוף עבור הנושא הזה. תוכלו להניח את המיטה החדשה שלו במיקום מרכזי בבית, כפי שמופיע במדריך שלנו. כדאי לקרוא את המדריך שמסביר על הרגלה לכלוב אילוף.

גם אם הכלב שלכם אוהב מאוד ואפילו מטורף על ילדים, הוא עלול לפגוע בטעות בתינוק בזמן שהוא נוסע לצידו ברכב. שקלו להתקין מחיצה ברכב, לרכוש חגורת בטיחות המיועדת לכלב או ללמד את הכלב שלכם להירגע בכלוב כשהוא במכונית. הכי טוב יהיה, לקשור את הכלב בזמן נסיעה ברכב, כך שיהיה לו נוח לשכבת במושב האחורי בארצה, ולהישאר כך לאורך כל הנסיעה.

לגדל כלב קולני ונבחן בבית עשוי להרתיע פורצים, ואנשים רבים מעריכים את כישורי השמירה של הכלב שלהם. יחד עם זאת, כאשר התינוק שלכם מנסה לנמנם, נביחות הכלב על עלים נושרים, על שכנים חולפים ועל ציפורים מצייצות ייגרמו לכם לא מעט כאבי ראש. זה הזמן להתחיל ללמד אותו שהוא לא חייב להיות ערני כל כך. היעזרו במאלף כלבים רציני לשם כך, ואל תחשבו שזה יחלוף מאליו. כשיגיע התינוק החדש, הכלב עלול אפילו לנבוח ולהתריע יותר מהצפוי. במקרה של כלב שנובח ללא הפסקה, ניתן להשתמש בקולר נגד נביחות אשר יהיה יעיל מאוד, במידה ואתם מחליטים שלא להעזר במאלף כלבים עבור התנהגות זו.

ישנם הורים שמחליטים שהם רוצים שהכלב שלהם ימתין מחוץ לחדר התינוק, אלא אם כן הם מזמינים אותו מפורשות להיכנס. הדרך הקלה ביותר להשיג זאת היא ללמד את הכלב שלכם את הפקודות "לשבת" ו"להישאר" או רק "להישאר" כשהוא ליד הדלת, ולא לעבור אותה כלל!

אם הכלב שלכם עדיין אינו מבצע זאת בהצלחה, שמרו על דלת חדר הילדים כשהיא סגורה או התקינו גדר אקורדיון בפתח הדלת כדי שהכלב שלכם יתרגל לגישה המוגבלת לחדר.

אם חדר התינוק לא יהיה מחוץ לתחום עבור הכלב, והוא יכנס לשם מרצונו ואפילו ירבוץ שם, אתם עלולים לגלות מהר מאוד שהכלב עוד ישמור על התינוק מפני זרים, אולי אפילו מפניכם. ישנם מקרים רבים של כלבים שפיתחו אובססיה לתינוק חדש בבית, וזה דבר שאתם לא רוצים אצלכם. איך להרגיל כלב לתינוק חדש בלי בעיות ובלי סיכונים מיותרים, זה על ידי למידת כללים חדשים, והתנהגויות חדשות שאתם רוצים שהכלב שלכם ידע.

איך להרגיל כלב לתינוק חדש – מאלף כלבים

אחד מהשירותים שאותם מציעים מאלפי כלבים הוא ליווי, ייעוץ והכוונה של הורים טריים (או אפילו הורים ותיקים יותר) לפני, בעת ובתקופה הראשונה שלאחר הצטרפותו של התינוק החדש למשפחה. למרות שהנטייה הטבעית האנושית שלנו, באופן אינסטינקטיבי, תיטה לכיוון של לעשות את ההרגלה של הכלב לתינוק החדש בבית בעצמנו, בחלק גדול מהמקרים, מאלף כלבים מנוסה יעזור לכם שלא ליפול באותם הפחים ההתנהגותיים שמרבית ההורים לילדים (ולכלבים) נופלים בהם.

מאלף כלבים מיומן ומקצועי, שמבין איך להרגיל כלב לתינוק חדש יכול לסייע לכם לקצר תהליכים שונים, להצביע על הנקודות שבהן אתם עלולים לעגל פינות או שבכלל לא ידעתם ולא חשבתם עליהם (עבור הכלב, ובעיקר – עבור עצמכם), ובכלל – לעזור לכם לגבש תוכנית פעולה מעשית להתנהלות עם הכלב בבית ומחוץ לו בחודשים הראשונים לחייו של התינוק.

ובואו נגלה לכם סוד, למרות שחלק גדול ממה שמאלף כלבים מקצועי עושה נוגע לחינוך הכלב, חלק לא פחות חשוב מעבודתו של המאלף נוגע דווקא ל"אילוף" ולחינוך האנשים שחיים לצידו של הכלב. היכולת לראות את העולם "דרך" עיניו של הכלב חיונית לתקשורת ולהתנהלות השוטפת לצידו, ועבודה עם מאלף מקצועי, במרבית המקרים מסוגלת לספק לכם את היכולת הזו, במיוחד אם המדובר בכלב הראשון שלכם.

לסיכום –

אנחנו תמיד ממיצים להעזר בשירותיו של מאלף כלבים בתהליך.

זה לא תריך להיות משהו אורך, וברוב המקרים, בהכנה מוקדמת ועם זב רב מראש, הדברים קורים במהירות כזו, שכולם נהנים ולומדים מהתהליך. העזרו במאלף כלבים שגם יוכל לסייע במקרה שצריך פנסיון לכלבים, שיוכל להמליץ לכם על דוג-ווקר מוכר באזורכם, וכזה שיהיה זמין לכם גם לאחר מכן.

הגיבורים ואני מאחלים לכם הרבה בהצלחה בתהליך של איך להרגיל כלב לתינוק חדש בבית ובכלל, בהגעתו של התינוק החדש. אין דבר יותר מרגש מזה!

מזל טוב, והרבה בהצלחה.

עוסק בתחום משנת 2015, ומעביר קורסים להכשרת מאלפי כלבים, הכשרת מדריכי כלבנות טיפולית, קבוצות וסדנאות בנושא אילוף כלבים לקהל הרחב, פעילויות ותכנים לימודיים בבתי ספר לחינוך מיוחדים וחינוך רגיל.

תחומי פעילות:
אילוף כלבים, פתרון בעיות התנהגות בכלבים, אילוף כלבים בפנסיון, אילוף כלבים בקבוצה, פנסיון מפנק לכלבים, הרצאות בנושא התנהגות כלבים, התאמת כלבים למשפחות, כלבנות טיפולית במגזר הפרטי והמוסדי, ועוד…

נשמח לקבל מכם ביקור!

אם התוכן תרם לכם, ואתם מרגשים שקיבלתם ערך מקצועי, נשמח שתעזרו לנו לקדם ולהפיץ אותו הלאה.

יחד עם זאת, אנחנו נשמח מאוד אם תעניקו לנו ביקורת חיובית על האתר שלנו. רוצים לעזור לנו? הקליקו על כפתור הזהב, ועזרו לנו להתקדם

רוצים לשתף את התוכן עם חברים שלכם? אפשר לעשות זאת בקלות מכאן »

מוזמנים להוסיף את דעתכם למאמר לטובת דיון מעשיר

אולי יעניין אתכם גם

לכל שאלה מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אלכם בהקדם

התחל שיחה בוואטסאפ
צריכים עזרה?
היי מה שלומך?
כאן יוגב... איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן