צמחים רעילים לכלבים

תוכן עניינים

כן, יש דבר כזה צמחים רעילים לכלבים. כולנו מגדלים צמח או צמחים בבית, וגם מגדלים כלבים. מה שלא כולם יודעים, שיש סכנה גדולה מאוד בחלק מהצמחים הבייתים (וגם אלו שבחוץ) וכי הם יכולים להיות סכנה של ממש לכלבים! יש דבר כזה צמחים רעילים לכלבים!

צמחים רעילים לכלבים

הפעם אנו מזמינים אתכם, בעלי הכלבים שבינינו או מי שעומד לאמץ כלב, ללמוד על משהו שיכול לגרום לכלביכם צרות ואפילו הרעלה. מה דעתכם על צמחים? אתם מגדלים כאלו בבית? חשבו בבקשה על צמחייה עבותה, פריחה יפה ורשרוש עדין של עלים באוזניים. אין ספק שצמחים נראים פשוט יפים ולמעשה הם חלק מהותי וחשוב בעולמנו הטבעי.

לפני שנתאר מה בדיוק יכול להזיק לכלבים, בואו נזכור שצמחים הם מספקים לכולנו חמצן, הם תורמים ליופי של הסביבה שלנו.

בשורות הבאות תקבלו עובדות רבות לגבי צמחים רעילים לכלבים. קודם לכן בוודאי תסכימו איתנו שסביבה ירוקה ומטופחת בבית או מחוצה לו, מעוררת בנו תחושה של שלווה. רבים מאיתנו מטפחים צמחים מוריקים בבית, או שמטפחים אותם בגינות שלנו. וזו בדיוק הסיבה מדוע כל כך חשוב לתת את הדעת לכך שישנם צמחים רעילים לכלבים.

אנו מעריכים את נוכחותם של צמחים בנוף העירוני והכפרי כאחד וצמחים רבים הרי משמשים אותנו לאכילה, צל ונוי. ובכל זאת, בתוך הפאר הבוטני הזה, מסתתרת אמת פחות ידועה שאנו כאן כדאי לחשוף בפניכם ולהציע דרכים להתמודדות נאותה. אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו ולדעת על כך יותר. קיימים מיני צמחים רעילים לחברינו הכלבים האהובים – וכעת נעבור אל הדגשים שאנו רוצים לחלוק אתכם.

רקע על צמחים רעילים לכלבים

משחר ההיסטוריה, במארג האקולוגי בכדור הארץ, ישנם קשרים הדוקים בין צמחים ובין בעלי חיים. מערכת יחסים בין צומח לבין חי יוצרת איזון עדין, המקיים את החיים המגוונים על פני כדור הארץ, כפי שאנו מכירים אותם. צמחים הם לא רק היצרנים העיקריים של חמצן באמצעות פוטוסינתזה, אלא גם מספקים בית גידול טבעי וגם מזון לאינספור יצורים חיים בכל הגדלים.

הקשר שלנו עם צמחים חורג מעבר לתועלת. הקשר כולל את ההנאה האסתטית שצמחים נותנים לנו ואת ההבנה שלטבע יש קסם שאין ערוך לו.

אבל ביחד עם זאת, בתוך האהבה או הקשר שלנו לעולם הטבע והצומח, נותרה סוגיה שאין להתעלם ממנה. הנזק הפוטנציאלי שצמחים מסוימים יכולים לגרום לחברינו הכלבים הוא עובדה שיש להכיר היטב.

כלבים, שרבים מהם ידועים בסקרנותם ובשובבותם, בודקים את סביבתם לפעמים כמו ילדים קטנים. הם יכולים להיות בעלי סקרנות בלתי מרוסנת בקרבת צמחים. למרבה הצער, סקרנות זו יכולה להוביל אותם למצב שבו הם טועמים ובולעים חלקי צמחים וצמחים שעלולים להיות בעלי השפעות רעילות על בריאותם. מה עוד צריך לדעת ומה עושים? בדיוק בגלל זה אנחנו כאן.

מתי צמחים וכלבים לא הולכים יחד

כלבים, עם חוש הריח החד שלהם וסקרנות שאינה יודעת שובע, נוטים לבדוק מקרוב צמחים שונים. הנטייה הטבעית שלהם לרחרח, ללעוס ואפילו לחפור סביב צמחים מכל מיני סוגים, עלולה לסכן אותם. נטייה זו מחריפה עוד יותר בגלל המשיכה של חלקם, לעבר צבעים חזקים של צמחים או אפילו המרקמים המעניינים שהצמחים מציגים. ובשל נשכח שלכלבים יש חיבה עצומה ללעיסה.

כלבים, שימו לב, עשויים למצוא את עצמם נמשכים לצמחים מסיבות שונות. צמחים מסוימים פולטים ריחות שאנו לא נרגיש בהם, אך כלבים מוצאים מסקרנים ומרתקים. כמו כן צמחים אחרים עשויים להיראות לכלב מפתים בשל צורתם או תנועתם ברוח.

גורים קטנים, הם במיוחד ידועים בנטייתם לחקור ולבדוק את סביבתם באמצעות הפה (כן, ממש כמו תינוקות אנושיים ופעוטות). וזה הופך אותם לפגיעים במיוחד לבליעה בטעות של צמחים מזיקים.

לסקרנות הזו, למרות שהיא מעוררת חיבה ונראית טבעית, יכולות להיות השלכות חמורות כשמדובר בצמחים המכילים תרכובות רעילות. ולכן נציג בהמשך סוגים ספציפיים של צמחים המהווים סיכון לכלבים. נסביר לעומק על ההשפעות הרעילות שלהם ולא פחות חשוב – הצעדים שיש לנקוט אם כלב נחשף חלילה לצמחים רעילים.

מעבר לכל אלו, יש כלבים שפשוט לא יודעים להרגע בבית, וזורעים הרס גדול כאשר הבעלים אינם נוכחים. אחד מהדברים המרכזיים בהם יתקלו, יהיה הצמחייה הביתית. חפירה באדמה באדנית, הוצאת הצמח ממקומו, לעיסת העלים ועוד הרבה דברים שהם יכולים לעשות לצמח.

לרוב, כלבים שיהרסו צמח באופן כזה, יעשו זאת מכמה סיבות התנהגותיות שמקורן יכול להיות חוסר בפריקת אנרגיה מתאימה, ניתוב יצרים לא נכון או לא מספק, שעמום של הכלב, חרדה של הכלב כאשר הבעלים אינם ובכך בעצם לנסות להחזרים וישנן סיבות נוספות.

בכל מקרה שכזה, גם אם הוא קרה רק פעם אחת, אנחנו ממליצים להתייעץ עם איש מאלף כלבים, ולבחון יחד איתו כיצד ניתן למנוע מהבעיה לחזור ולהופיע שוב.

שיעור בזיהוי צמחים רעילים לכלבים

כעת הבא נצעד צעד קדימה בנושא של צמחים רעילים לכלבים. אנו סבורים כי הכרחי לפתוח עין בוחנת כדי ללמוד לזהות איומים על בריאות הכלבים ונטרולם. הרמזים העיקריים הם ויזואליים.  הם יכולים לסמן צמחים רעילים מגוונים, כמו שלטי אזהרה. מהמראה של העלים שלהם ועד למבנה הפרחים שלהם, צמחים רעילים מגלים לעתים קרובות תכונות ייחודיות שמבדילות אותם מאחרים, שאינם נחשבים למזיקים.

אפשר ללמוד לזהות את ההבחנות החזותיות הללו. זה יכול לעזור לבעלי כלבים ליצור סביבה בטוחה יותר עבור הכלבים. ניתן להיעזר למשל במגדירי צמחים מודפסים או במגדירים דיגיטליים. הם זמינים כדי לסייע בזיהוי צמחים וגם תכונותיהם הסמויות, מה שמקל יותר מתמיד על ההבחנה בין צמחים שניתן ליהנות מהם לבין אלה שיש לגשת אליהם בזהירות.

במקרה והחלטתם לרכוש צמח חדש, שאכלו את החקלאי או המוכר בחנות הצמחים לגבי רעילות הצמח לכלבים. באם תשובתם אינם מספקת אתכם, בדקו ברחבי הרשת האם הצמח רעיל לכלבים או שהוא ידידותי לכלבים. ישנם לא מעט צמחים רעילים לכלבים בחנויות, שנמצאים שלא מעט בתים, וכל זה מתוך חוסר ידיעה ותמימות מוחלטת.

סוגים נפוצים של צמחים רעילים

במארג הצמחי של הסביבה, מיני צמחים רבים מהווים איומים סמויים על בריאות הכלבים שלנו. מעלי הכותרת העדינים של צמחי נוי מסוימים ועד לעצים המתנשאים המצלים על רחובותינו, רשימת הצמחים שעלולים להוות סיכון לכלבים רחבה באופן מפתיע.

צמחי נוי, המעטרים את הגינות והחללים הפנימיים שלנו בבת, מכילים לעתים קרובות רעלים שיכולים להזיק לכלבים בעת בליעתם. צמחים כגון רודודנדרון, חבצלות מסוימות ואף חלק ממיני הדקלים הם בין הצמחים היפים אך המסוכנים שלעתים קרובות אנו מתעלמים מהם באופן אוטומטי, ופשוט לא מייחסים להם את החשביות שמגיע להם, וכל זה בדיוק מהסיבה שהם כל כך נפוצים.

ושימו לב גם לחלק מהעצים המתנשאים המפארים את שכונותינו או חורשות ויערות. למשל חלק ממיני האלון והטקסוס (צמח ממוצא אירופאי), יכולים להכיל בעלים, בפירות ואף בענפים תרכובות שעלולות להוביל לבעיות בריאות כלבים והם לחלוטין צמחים רעילים לכלבים.

שימת לב לצמחים הרעילים הנפוצים האלה ואחרים, היא צעד נחוץ ביצירת סביבה בטוחה עבור חברינו ההולכים על ארבע. חשוב להביא בחשבון את ההשפעות של חשיפה לצמחים אלה ואת הסימנים שיש לשים לב אליהם אם אתם חושדים שלכלב שלכם היה מפגש מצער איתם. זיכרו, הכלבים שלנו סומכים עלינו שנבטיח את בריאותם, והבנה בנושא הצמחים הרעילים האלה מאפשרת לנו לעשות בדיוק את זה.

סכנה בחצר האחורית: צמחים בבית

החצרות האחוריות שלנו, הנחשבות לעתים קרובות למקום הכי בטוח, יכולות למעשה להכיל כמה מהצמחים הרעילים ביותר לכלבים. כאשר אנו מטפלים בגינות שלנו ומעצבים את המרחבים הירוקים או הערוגות, אנו עלולים להכניס בלי כוונה צמחים המהווים סיכון לחברינו הכלבים. חלק מהצמחים האלה עשויים אפילו להיות נפוצים או בעלי ריח נעים, והפוטנציאל הרעיל שלהם עשוי לחמוק מעינינו.

יצירת גינה ידידותית לכלבים כרוכה לא רק בטיפוח צמחייה יפה, אלא גם בתשומת לב לצמחים שאנו בוחרים לכלול. נוכל על ידי בחירת חלופות לא רעילות והבנת העקרונות של גינון בטוח לחיות מחמד, אנו יכולים לעצב חללים חיצוניים המציעים גם יופי וגם בטיחות. עדיף להתייעץ עם מומחה במשתלה ולא לפספס. צמחים רעילים לכלבים – ממשיכים!

צמחים ביתיים ובטיחות כלבים

בעוד אנו שואפים ליצור סביבות בטוחות בחצר, אסור לנו להתעלם מהסכנות הפוטנציאליות האורבות בתוך בתינו. צמחי נוי ביתיים רבים המשפרים את מרחב המחיה שלנו יכולים גם להוות סכנות לכלבים שלנו. החל בצמחי בית פופולריים כמו פילודנדרונים וחבצלות וכלה בזנים אקזוטיים מסוימים, חשוב להיות מודעים למה שמגדלים בבית, באדנית או בעציץ.

האיזון בין אהבתנו לצמחים לבין רווחתן של חיות המחמד שלנו דורש התחשבות בסוגי הצמחים שאנו מקבלים בברכה בסלון או בחדר השינה. הקפידו שצמחים אלה יהיו לא רק יפים אלא גם בטוחים עבור החברים הפרוותיים. זו אחריות שיכולה להשפיע באופן משמעותי על בריאותם ואושרם.

עם המידע הנחוץ אודות האפקט הרעיל של צמחי חוץ ופנים כאחד, תוכלו ליצור סביבה המטפחת את הבריאות והבטיחות של הכלבים. חשוב להתעדכן במידע בכל פעם שקונים או מגדלים צמח חדש, בין אם על בעזרת מגדירי צמחים ובין אם על ידי התייעצות עם ווטרינר או מומחה לגינון.  

תסמינים של הרעלת צמחים אצל כלבים

הסכנות החבויות של צמחים רעילים מתגלות כאשר הכלבים שלנו מתחילים להפגין התנהגות ותסמינים המעידים על מצוקה. תסמינים אלה יכולים להתבטא בדרכים שונות, בהתאם לצמח הספציפי ולרעלים שהוא מכיל.

ממצוקה במערכת העיכול ועד להשפעות נוירולוגיות חמורות יותר, מגוון הסימפטומים יכול להיות רחב. תסמינים נפוצים של הרעלת צמחים אצל כלבים כוללים למשל הקאות, שלשול, ריר שנוזל, עייפות ואובדן תיאבון. מקרים חמורים יותר עלולים להוביל לקשיי נשימה, פרכוסים ואפילו אי ספיקת כליות או לב.

זיהוי תסמינים אלה חיוני לפעולה מהירה, שכן התערבות מוקדמת יכולה לעשות  את ההבדל בריפוי והצלה.

עזרה ראשונה בהרעלת צמחים בכלבים

אם אתם חושדים שהכלב שלכם בלע צמח רעיל, הזמן הוא בעל חשיבות רבה מאוד!! אמצעי עזרה ראשונה מיידיים יכולים לעזור למתן את ההשפעות של הרעלים ולהגדיל את הסיכויים לתוצאה חיובית.

גרימת הקאה היא גישת עזרה ראשונה נפוצה, אך היא אינה מתאימה לכל המצבים. רעלנים צמחיים מסוימים יכולים למעשה להיות מזיקים אפילו יותר, כאשר מקיאים אותם. לכן, חיוני להתייעץ עם וטרינר או דרך מוקד לבקרת רעלים לפני נקיטת פעולה כלשהי. מומחיותם של אנשי מקצוע מבטיחה כי הצעדים המתאימים יבוצעו בהתאם לנסיבות.

זכרו, בעוד עזרה ראשונה יכולה לעזור, היא אינה תחליף לטיפול וטרינרי מקצועי. הטיפולים הווטרינריים יכולים לסייע הן נגד סימפטומים של הרעלה והן נגד השפעות לטווח ארוך של רעלי צמחים.

טיפול וטרינרי בהרעלת צמחים

כשמדובר במקרים של הרעלת צמחים, פנייה לטיפול וטרינרי מהיר היא בעלת חשיבות עליונה. המומחיות והניסיון של הווטרינר עוזרים לאבחון מדויק של הרעלים הספציפיים וכמובן לצורך לקביעת תוכנית הטיפול היעילה ביותר עבור הכלב שלכם. טיפול רפואי מקצועי מבטיח כי יינקטו הצעדים המתאימים כדי להתמודד עם ההשפעות הרעילות ולספק את הטיפול הטוב והמתאים.

שיטות אבחון במקרים של הרעלת צמחים עשויות לכלול בדיקות דם, בדיקת שתן וסריקות הדמיה. בדיקות אלו מסייעות לווטרינרים להעריך את היקף ההרעלה ולהתאים את גישת הטיפול בהתאם. תוכניות הטיפול יכולות אף לכלול מתן תרופות נגד, כדי לנטרל את הרעלים, ואספקת נוזלים ישירות לוריד כדי לתמוך במניעת התייבשות ולמנוע קריסת איברים.

וטרינרים מצוידים בידע ובמכשור רפואי. הכל כדי לעקוב אחר התקדמות הכלב לאורך תהליך ההחלמה ולשפר את תוכנית הטיפול לפי הצורך. עם טיפול נאות, הסיכויים לתוצאה חיובית משתפרים באופן משמעותי!

השפעות ארוכות טווח והתאוששות – צמח רעיל לכלבים

התוצאות של הרעלת צמחים יכולות לפעמים להימשך מעבר לאירוע הראשוני. בהתאם לחומרת ההרעלה ולרעלים המעורבים, כלבים עשויים לחוות השפעות ארוכות טווח על בריאותם. השפעות אלה יכולות להתבטא בצורה של נזק כרוני לאיברים או בעיות נוירולוגיות מתמשכות.

לכן חיוני לעקוב היטב אחר החלמת הכלב. כמו כן ביצוע בדיקות וטרינריות נוספות לפי הצורך, לזיהוי ונטרול השפעות ארוכות טווח. וטרינרים יכולים לספק הדרכה לגבי הצעדים הדרושים להמשך תהליך הריפוי של הכלב שלכם וכך להבטיח את החלמתו ובריאותו הטובה בחודשים ובשנים הבאות.

תהליך ההחלמה לאחר אירוע הרעלת צמחים לכלבים מדגיש את חשיבות המניעה. כפי שנתאר מיד, דרכי מניעה נגד חשיפת הכלב לצמחים רעילים, החל מיצירת סביבת מחיה בטוחה ועד לימוד אחרים לגבי הסיכונים.

מניעה מפני הרעלה על-ידי צמחים

מניעת אירועי הרעלת צמחים היא המטרה הסופית של כל בעל כלב אחראי. כמי שאחראי על חברים נאמנים אלה, מחובתנו ליצור סביבה ששמה את ביטחונם בראש סדר העדיפויות. חשוב להתמקד בצעדים יזומים שצריך לנקוט כדי למזער את הסיכון שהכלב שלכם יבוא במגע עם צמחים רעילים לכלבים.

התחילו בביצוע בדיקה יסודית של חללי המגורים בבית, הן בפנים והן בחוץ. זהו צמחים שעלולים להיות רעילים והרחיקו אותם או מקמו אותם הרחק מהכלב. החליפו צמחים מסוכנים בחלופות לא רעילות שעדיין מביאות יופי וחיוניות לסביבה שלכם.

גם החינוך ממלא תפקיד מרכזי במניעה. למדו את כל בני משפחתכם על סוגי הצמחים המזיקים לכלבים. בנוסף, יידעו את חבריכם, שכניכם ובעלי כלבים אחרים, כדי שגם הם יוכלו לשמור על הכלבים שלהם. זה יכול ליצור קהילה בטוחה יותר לכולם.

קידום מודעות לצמחים ידידותיים לכלבים

החתירה לדו קיום בטוח בין חיות מחמד וצמחים כרוכה בשיתוף פעולה. גננים, מומחי משתלות, וטרינרים ובעלי חיות מחמד יכולים לאחד כוחות יחדיו כדי להעלות את המודעות לסכנות האפשריות של צמחים רעילים.

על ידי לימוד והבנה עמוקה יותר של סיכונים אלה, אנו יכולים לעבוד באופן קולקטיבי ליצירת סביבות שופעות ובטוחות. גננים יכולים למלא תפקיד משמעותי על ידי טיפוח וקידום זני צמחים לא רעילים. שיתוף פעולה עם וטרינרים נחוץ להגברת מודעות, מניעת הרעלה והמלצות לטיפוח גננות ירוקה לרווחת בעלי החיים.

טיפוח סביבה בטוחה ללא צמחים רעילים לכלבים

אז מה היה לנו עד כה. בממלכת הצמחים הרעילים לכלבים ניתן למצוא זנים של צמחי גינה וצמחים הצומחים ברחובות, ביערות, בחורשות. זהו היבט נסתר של עולם הטבע – כזה שמצריך את תשומת לבנו ופעולה שלנו. בעוד אנו מתפעלים מהיופי של צמחים, חשוב לזכור שיופי זה יכול לפעמים להסתיר סכנות פוטנציאליות לחברים הכלביים שלנו.

בגלל הטבע הסקרני של הכלבים עלינו לעזור לשמור עליהם מפני סקרנות יתר. הקסם של עלים ירוקים ופרחים צבעוניים, בלוטים ואגוזים, לא צריך להשכיח את הסיכונים. הסקרנות הכלבית יכולה לגרום למשחק ואף אכילה של צמחים רעילים ואת זה ניתן למנוע.

ראינו כיצד ללמוד לזהות את הצמחים המסוכנים הללו וכיצד לזהות את הסימפטומים של הרעלה. דיברנו גם על התפקיד החיוני של עזרה ראשונה והחשיבות של טיפול וטרינרי מקצועי מול רעילות צמחים, כי לפעמים הסימפטומים יכולים להיות מאוד מסוכנים וגם משפיעים לטווח רחוק.

כבעלי חיות מחמד, הבה נאמץ כולנו את משימת המניעה. כאמור, נפנה את מרחבי הבית והגינות מצמחים רעילים. נהפוך אותם למקומות בטוחים שנותנים עדיפות לרווחת הכלבים שלנו. באמצעות חינוך, מודעות ושיתוף פעולה, אנו פועלים לקראת עתיד שבו חיות מחמד וצמחים יכולים להתקיים בהרמוניה.

הקשר שאנו חולקים עם הכלבים שלנו הוא קשר של חברות, אמון ואהבה ללא תנאי. כשאנחנו ממשיכים ללמוד על העולם שסביבנו, בואו נוודא שהכלבים שלנו ישגשגו תמיד בסביבה שמטפחת את בריאותם ואושרם. על ידי בחירה מושכלת של צמחים, קידום מודעות וטיפוח פעיל של מרחבים ידידותיים לחיות מחמד, נגיע כולנו לאיזון העדין בין נפלאות הטבע לבין בטיחותן של חיות המחמד האהובות שלנו.

תודה על הזמן שהקדשתם לסקירה שהכנו בנושא צמחים רעילים לכלבים. הלוואי שזה יעורר מחויבות ומודעות, לשמירה על חיות המחמד האהובות וטיפוח סביבה ירוקה אך גם בריאה ובטוחה.

רשימת צמחים רעילים לכלבים

בואו נתחיל בצמחים רעילים לכלבים שגדלים בבית –

 • טוליפים (צבעונים)
 • חבצלת
 • פילודנדרון
 • דיפנבכיה
 • רקפת
 • סתוונית
 • שושנים לסוגיהם (צחור, אסיאתי, העמקים וכו')
 • רודודנדרון (שושנת האלפים)
 • ניצנית
 • חרצית
 • אנתוריון
 • קיסוס החורש

ועוד הרבה!!!

נמשיך לצמחים רעילים לכלבים שגדלים בחוץ –

 • דקל ננסי
 • הרדוף הנחלים
 • שפלרה שיחנית
 • טקסוס מעונב
 • קיקיון מצוי

השפעות של צמחים רעילים לכלבים

דקל ננסי

הדקל הננסי הוא ללא ספק אחד מהצמחים הנפוצים ביותר בגינות ציבוריות, והמסוכן ביותר שקיים!

בדקל הננסי קיימת כמות ההרעלה הגדולה והמסוכנת ביותר נמצאת בפירות/זרעים של הדקל הננסי.

אכילה של הפירות או הזרעים תגרום להקאות, שלשולים, התייבשות, פרכוסים, כשל של הכבד ואלו רק חלק קטן מהתסמינים. ישנם לא מעט כלבים שבאו במגע עם צמח רעיל זה, כאשר המקרה נגמר במוות מיותר ועצוב של הכלב.

דקל ננסי
דקל ננסי צמח נפוץ ביותר ורעיל מאוד לכלבים

צבעונים (טוליפים)

לצבעוני יש פריחה יפיפייה, ובדיוק בגלל זה אנחנו כל כך אוהבים אותם בבית.

אפשר לגדל את הצבעוני בבית או בחוץ, והם לחלוטין מסמנים את החורף והאביב.

אך אל תתנו לצבעוני היפייפה הזה להטעות אתכם!

מדובר בצמח רעיל לכלבים שיכול לגרום לבעיות רבות!

החל מקיבה רגיזה, דיכאון ואובדן התיאבון בכלבים. הבעיה העיקרית מתחילה לא באכילת הפרח עצמו, אלא בפקעת שלו. אם כלבכם אכל או התעסק עם פקעת הפרחים האלו, כדאי מאוד ליצור קשר עם הוטרינר המטפל הקבוע של הכלב.

צבעוני (טוליפים)
צבעוני (טוליפים)

הרדוף הנחלים

כולנו אוהבים לצאת עם הכלבים לטיולים ארוכים. זה כיף, מעייף את הכלב, וגם מעניק לנו הבעלים תחושה נעימה של דאגה לכלב.

אחת הסכנות הנפוצות והממשיות שיש היא הרדוף הנחלים. שיח וצמח נפוץ מאוד בכל רחבי המדינה, ואחד מהצמחים הרעילים לכלבים. אגב, הצמח מסוכן לא רק לכלבים, אלא גם לבני אדם, וישנם לא מעט מקרים של ילדים ומבוגרים אשר נזקקו לטיפול רפואי בעקבות מגע עם הצמח.

כל חלקי הצמח מסוכנים ועלולים לגרום לתסמינים של שינויים בקצב הלב, שלשולים חריפים שגורמים להתייבשות, כאבי בטן חריפים, ריור בלתי נשלט ובכמות מוגזמת, ואפילו מוות באי מתן טיפול ראוי.

הרדוף הנחלים
הרדוף הנחלים

לסיכום –

חשוב לדעת א הסכנות האורבות לכלבים שלנו גם בבית, ולא רק בחוץ. במקום שבו אנו חושבים ורוצים שהם יהיו הכי מוגנים, יכולות להיות סכנות הרות אסון.

צמחים רעילים לכלבים נמצאים בכל מקום, ואנו חייבים להיות ערניים אליהם ולסביבה בה אנו נוהגים לשהות עם הכלבים שלנו.

לפני שאתם מחליטים לקשט את ביתכם בצמחים יפייפים, שאלו האם הם מסוכנים לכלבים, ואיך. ישנם צמחים מסוכנים ורעילים לכלבים, אך כאשר הם מונחים גבוה במדף ולא אפשרות של הכלב לבוא איתם במגע, אין שום בעיה. בדקו זאת ראשית.

אנחנו רוצים להודות לכם שאתם פה, ותודה שקראתם את המאמר שלנו על צמחים רעילים לכלבים.

בעמוד שלנו של מידע מקצועי תוכלו למצוא עוד המון מידע חשוב אודות עולמם המופלא של הכלבים, וכמובן להיות בעלים חכמים יותר וטובים יותר.

אל תשכחו, כי ידע זה כוח. ידע הוא המניעה מספר אחת מאסונות קשים, בדיוק כמו מזונות רעילים לכלבים וצמחים רעילים לכלבים.

את הסכנות האורבות בים, קראתם? אם לא, אז לחצו כאן למעבר למאמר.

עוסק בתחום משנת 2015, ומעביר קורסים להכשרת מאלפי כלבים, הכשרת מדריכי כלבנות טיפולית, קבוצות וסדנאות בנושא אילוף כלבים לקהל הרחב, פעילויות ותכנים לימודיים בבתי ספר לחינוך מיוחדים וחינוך רגיל.

תחומי פעילות:
אילוף כלבים, פתרון בעיות התנהגות בכלבים, אילוף כלבים בפנסיון, אילוף כלבים בקבוצה, פנסיון מפנק לכלבים, הרצאות בנושא התנהגות כלבים, התאמת כלבים למשפחות, כלבנות טיפולית במגזר הפרטי והמוסדי, ועוד…

נשמח לקבל מכם ביקור!

אם התוכן תרם לכם, ואתם מרגשים שקיבלתם ערך מקצועי, נשמח שתעזרו לנו לקדם ולהפיץ אותו הלאה.

יחד עם זאת, אנחנו נשמח מאוד אם תעניקו לנו ביקורת חיובית על האתר שלנו. רוצים לעזור לנו? הקליקו על כפתור הזהב, ועזרו לנו להתקדם

רוצים לשתף את התוכן עם חברים שלכם? אפשר לעשות זאת בקלות מכאן »

מוזמנים להוסיף את דעתכם למאמר לטובת דיון מעשיר

אולי יעניין אתכם גם

לכל שאלה מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אלכם בהקדם

התחל שיחה בוואטסאפ
צריכים עזרה?
היי מה שלומך?
כאן יוגב... איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן